Karadeniz Çatı Aktarma İnsaat
Ana Sayfa Hakkımızda Ürünler Referanslar Resim Gal Çatı Sis. İletişim
Karadeniz Çatı Aktarma İnşaat Ticaret Ltd. Şti.
 
     

 
YAĞMUR İNDİRME SİSTEMLERİ

KARADENIZ ÇATI yağmur indirme sistemleri kalite ve estetik açıdan bu sektördeki önemli bir boşluğu doldurmaktadır. Kadmiyumu alınmış plastik malzemeden meydana gelen sistem ürünlerinin kırılganlığı bu sayede ortadan kaldırılmıştır. Değişik renk seçenekleri ile de farkını ortaya koyan KARADENIZ ÇATI yağmur indirme sistemleri renk bütünlüğü ve detaylı aksesuarları ile her türlü çözümü sağlamaktadır. %100 UV dayanımına sahip olan ve farklı iklim koşularında optimum fonksiyon sağlayan sistem ürünleri DIN EN 607 standartlarına uygun olarak üretilmektedir ve ISO 9001 ve 140001 belgelerine sahiptir. Bakır rengine sahip olan yağmur indirme sistemleri, uzun ömür, basit ve hızlı montaj özellikleri ile ise üst düzeyde müşteri memnuniyeti sağlamaktadır.

KARADENIZ ÇATI yağmur indirme sistemi olukları 4 metre uzunluğundadır. Olukları uzatmak için 25 cm boyundaki oluk bağlantı çanağı olarak adlandırdığımız aparat kullanılır. Oluk bağlantı çanağı contalıdır. Contalar sayesinde oluğu kilitleyen bağlantı çanağı, kesinlikle su sızdırmaz. Bağlantı çanağının kamı, çatı oluğunun arka kenarında bulunan deliğe girer. Kaynaklanmaya ve yapıştırılmaya ihtiyaç duyulmadan iç içe geçirilerek kolayca takılır. Sağdan ve soldan çanağın içine oturtulan oluğun, çanakta nereye kadar takılacağını gösteren işaretler mevcuttur. Ayrıca mevsim farklılıklarından dolayı meydana gelebilecek genleşmelere karşı hareket payları da bırakılmış durumdadır.
Oluk bitişlerine sonlandırma elemanı olarak sağ ve sol sonlandırma kapağı takılır. Sağ ve sol son parçalar contalı olup, sızdırmazlık özelliğine sahiptir, tekrar yapıştırma veya kalaylama işlemine ihtiyaç duyulmadan sızdırmazlık sağlanırken dekoratif bir görüntü de elde edilir.

Oluk inişlerinde , çatınıza uygun çaplardaki contalı boru desteği ile olukların suyu borulara taşınır. Oluk kesilmeden boru desteği geçirilir ve gider deliği işaretlenir. İşaretlenen delik demir testere veya elektrikli testere ile kesilir ve önce arka taraf geçirilmek üzere monte edilir.

İç ve dış köşeler özel olarak tasarlanmış taşıyıcı özelliğe sahip contalı aparatlardır. Diğer contalı parçalarda da olduğu gibi herhangi bir ek önlem alınmadan sızdırmazlık sağlanır. İç ve dış parçaların takılışları arasında fark yoktur. İşaret çizgilerine dikkat edilerek montaj kolaylıkla gerçekleştirilir.
İki tip sabitleme kelepçesi mevcuttur. PVC kelepçe ve mertek kolu. 4 Metre uzunluğundaki yağmur olukları aşağıdaki kelepçeler ile çatıya sabitlenir. Kelepçeler çatının eğimine göre 50cm - 60 cm aralıklar ile atılır. Alın olan binalarda PVC kelepçe kullanılır ve doğrudan cephe tahtasına monte edilir.Alın bulunmayan binalarda mertek kolu ile oluklar merteklere tutturulur. Üç metre uzunluğundaki borular, manşon ile birbirine eklenerek uzatılır.

45 ve 67 derecelik dirsekler ile detaya göre dönüşler gerçekleştirilir. Geniş çatı çıkıntılarında 67 derecelik boru dirseği kullanılırken dar çatı çıkıntılarında iki dirsek, dirsek bağlayıcı ile veya bir yağmur borusu parçası ile doğrudan biribirlerine bağlanır. Oluğun boru desteğindeki birinci boru dirseği 45o likse, ikinci boru dirseği de yağmur borusunun iletilmeye devam edilebilmesi açısından 45o lik olmalıdır. İki boru dirseğinin bağlanması için uygun uzunlukta bir yağmur borusu parçası kullanılır. Değişik açı ve çaplarda bulunan çatallar ile, her türlü detaya sahip balkon suları toplanabilir.

Kılıçoğlu yağmur indirme sistemlerinde yağmur boruları 1.5 metre mesafe ile sabitlenir. Halka vidalı olan boru kelepçelerinde, halka vida ahşap konstrüksiyona vidalanır veya duvarda S8 dübel kullanılır. Halka vidaya kelepçe vidalanır.

2 metre uzunluğundaki yaprak tutucular olukların içine konulur, böylece yaprak, kuş vb. yabancı maddelerin olukları tıkamasına engel olunur.

Farkı ayrıntılarındaki inceliklerde saklı olan Kılıçoğlu yağmur indirme sistemlerinin oluk aydınlatma sistemleri, cephelere ayrı bir estetik kazandırdığı gibi güvenliğinize de yardımcı olan farklı bir çözümdür.

Zevkinize ve çatınıza göre alternatif kalıcı çözümler sunan Kılıçoğlu, çatı oluk sistemlerinde de kalitesine yakışan ürünlerle sizleri buluşturmaktadır.

KARADENIZ ÇATI kullandığı malzeme KILIÇOĞLU firmasının üretimi olup, yıllara meydan okuyan kalitededir

 

Çatılarınızın izolasyonu, ısı yalıtımı verimliliğini arttırmak ve maliyetleri düşürmek gibi çok önemli konularda değer yaratır.

Ana Sayfa | Hakkımızda | Ürünlerimiz | Çalışmalarımız | Referanslarımız | İletişim

Karadeniz Çatı İnsaat Sanayi Ticaret Ltd. Şti
Gmk Bulvarı Kubilay Sokak Maltepe/Ankara
Telefon : (0312)232 59 40 Faks : (0312) 232 32 47
Copyright © 2005-2008 Karadeniz Catı İnşaat. Tüm hakları saklıdır.

Firma rehberi